Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Ustawa hazardowa: Jak znaleźć legalnych bukmacherów internetowych?

Ustawa hazardowa: Jak znaleźć legalnych bukmacherów internetowych?

Legalni bukmacherzy a ustawa hazardowa

O legalności bukmachera w Polsce decyduje posiadanie odpowiedniej licencji od Ministerstwa Finansów, która uprawnia operatora do prowadzenia tego typu działalności. Wprowadzenie nowelizacji ustawy hazardowej spowodowało, że polscy gracze mogą legalnie korzystać wyłącznie z serwisów internetowych posiadających takie pozwolenie. Obecna sytuacja wiąże się z wieloma korzyściami. Legalne zakłady bukmacherskie muszą odprowadzać podatki, dzięki czemu mogą przyczynić się do rozwoju gospodarki. Wiele z nich wspiera finansowo i sponsoruje także kluby sportowe.Wprowadzenie ustawy zwiększyło również bezpieczeństwo samych użytkowników, którzy mają pewność legalnego obstawiania zakładów.

Licencja bukmacherska

Jak podaje serwis rynekbukmacherski.pl, w przypadku każdej firmy bukmacherskiej, uzyskanie zgody na prowadzenie określonej formy działalności rozpatrywane jest indywidualnie. Aby ją otrzymać, bukmacher musi złożyć podanie do Ministerstwa Finansów. Uzyskanie licencji wiąże się z koniecznością spełnienia określonych wymagań. Właściciel firmy powinien zarejestrować działalność gospodarczą z siedzibą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Domena bukmacherskiej strony internetowej musi mieć zakończenie ".pl" zamiast zagranicznego ".com", a w treści serwisu powinny znaleźć się zapisy informujące użytkowników o zagrożeniach związanych z uzależnieniem hazardowym. Obowiązkiem legalnego bukmachera jest także opłacanie podatków.

Legalni bukmacherzy a podatki

Od momentu wprowadzenia nowelizacji ustawy hazardowej, bukmacherzy zobowiązani są do odciągania dwóch rodzajów podatku od graczy. Pierwszy z nich obowiązuje w przypadku każdego postawionego zakładu i wynosi 12% kwoty, które wpłacane są do Skarbu Państwa. Dodatkowy podatek obowiązuje przy wygranych przekraczających 2280 złotych, z których do skarbówki trafia 10%. Zapis na ten temat nie został uwzględniony w treści nowelizacji ustawy hazardowej, jednak można go znaleźć w ustawie dotyczącej podatku PIT.

Zagraniczni bukmacherzy

Zanim nowelizacja ustawy hazardowej została wprowadzona, bardzo wielu polskich graczy korzystało z zagranicznych serwisów bukmacherskich. Z powodu braku odpowiednich regulacji, nie zdawali sobie sprawy z braku legalności tych serwisów. Bardzo często sprawiały one wrażenie całkowicie legalnych, a nawet wyposażonych w udogodnienia dla polskojęzycznych graczy. Wprowadzenie nowelizacji ustawy hazardowej doprowadziło do masowego blokowania stron zagranicznych bukmacherów nieposiadających polskiej licencji. Korzystanie z nich na terenie Polski jest nielegalne, a próby obejścia blokad mogą zostać łatwo wykryte. Nie warto ryzykować tym bardziej, że kara pieniężna za bezprawne obstawianie zakładów może być bardzo wysoka.

Gdzie znajduje się lista legalnych bukmacherów?

W przypadku stacjonarnych operatorów znalezienie legalnego bukmachera nie jest problemem, ponieważ wszystkie firmy tego typu działają w Polsce legalnie. Stale powiększa się także grupa bukmacherów internetowych, którzy uzyskali licencję uprawniającą ich do prowadzenia takiej działalności. Ich listę znaleźć można na stronie Ministerstwa Finansów, a także w wielu innych miejscach w sieci. Jednym z nich jest serwis legalni bukmacherzy - https://bukmacher-legalny.pl/legalni-bukmacherzy/ . Użytkownicy mogą w nim znaleźć aktualizowany ranking z opisami poszczególnych firm, informacjami najbardziej interesujących zakładów czy na bieżąco prezentowane wyniki. Strona zawiera także przydatne porady dla początkujących i zaawansowanych graczy, opisywane przez doświadczonych ekspertów.

Gra także u legalnych bukmacherów wiążą się z ryzykiem.