Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Jakie kanały telewizyjne powinien mieć każdy fan sportu?

Jakie kanały telewizyjne powinien mieć każdy fan sportu?

Formuła 1 i Bundesliga dalej w Eleven Sports

Choć kanały Eleven Sports pojawiły się stosunkowo niedawno, bo w 2015 roku, to już zdążyły sobie zyskać przychylność telewidzów. Brytyjski potentat medialny, który oprócz Polski nadaje m.in. w Luksemburgu, Belgii, Singapurze i Chinach, zyskał przychylność odbiorców nie tylko dzięki możliwości oglądania transmisji w internecie, ale również dlatego że jego kanały można spotkać w ofercie wielu operatorów, m.in. tych współpracujących z Telewizją Światłowodową. Kto powinien wykupić dostęp do Eleven Sports? Przede wszystkim fani Formuły 1. Stacja posiada prawa do transmisji Grand Prix w ramach rozgrywek aż do 2019 roku! Co ważne, widzowie mogą liczyć nie tylko na transmisje zawodów na żywo, ale też komentarze reporterów i specjalistów oraz studio telewizyjne. O zainwestowaniu w pakiet kanałów Eleven Sports powinni pomyśleć też wielbiciele ligi niemieckiej. Od tego sezonu stacja ma wyłączne prawo do transmisji meczów Bundesligi oraz Bundesligi 2.

Skoki i biegi narciarskie w TVP i Eurosporcie

Ze względu na sukcesy naszych skoczków narciarskich i biegaczy (zwłaszcza Justyny Kowalczyk, która w tym roku zakończyła sportową karierę) sporty zimowe cieszą się ogromną popularnością. Nie dziwi więc, że w tym roku Telewizja Polska, której kończyły się prawa do transmitowania zawodów, zdecydowała się na odkupienie od Eurosportu sublicencji. Dzięki temu na otwartych kanałach stacji do 2021 roku będzie można śledzić nie tylko zawody Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich, ale także przypadające na przyszły rok Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. A co z resztą dyscyplin? Ze względu na specyfikę i profil ramówki zdecydowanie więcej możliwości fanom sportu dają kanały Eurosportu. Oprócz skoków i biegów narciarskich dalej będzie można na nich śledzić zmagania biathlonistów, narciarzy alpejskich, łyżwiarzy figurowych i saneczkarzy.

Tenis i piłka nożna w Polsacie

Najbliższe Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Europy w piłce nożnej pokazywane będą w Telewizji Polskiej. Nie oznacza to, że trzeba rezygnować z dostępu do kanałów Polsatu. Włodarze stacji nie składają broni i dalej walczą o piłkę nożną na najwyższym poziomie w swojej ramówce. Niedawno ogłoszono, że Polsat zyskał prawa do emitowania wszystkich kolejek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Umowa będzie obowiązywała aż przez najbliższe 3 lata. Dzięki tej decyzji pojawią się specjalne kanały, dzięki którym widzowie będą mogli śledzić mecze ulubionych drużyn. Co ciekawe, Polsat dba nie tylko o fanów piłki nożnej, ale też o wielbicieli tenisa. Choć trzy turnieje wielkoszlemowe (Australian Open, Roland Garros i US Open) można śledzić tylko na Eurosporcie, to na antenie Polsatu pojawi się najstarszy turniej (przez wielu uważany za ten najbardziej prestiżowy), czyli Wimbledon oraz większość turniejów męskich rozgrywek tenisowych (ATP).