Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Akcesoria do pływania – czego potrzebujesz na basenie?

Akcesoria do pływania – czego potrzebujesz na basenie?


Kiedy potrzebujesz akcesoriów do pływania?

Jak każda dyscyplina sportowa, tak również pływanie może okazać jeszcze przyjemniejsze, a trening bardziej efektywny, jeśli zaopatrzysz się w ułatwiające i poprawiające możliwości treningowe akcesoria do pływania. Zobacz, jaki sprzęt sprawi, że trening będzie bardziej wydajny, a czas spędzony na basenie jeszcze przyjemniejszy

To przyda Ci się na basenie

Strój kąpielowy

Stroje do pływania to absolutna podstawa w czasie wyjścia na basen. Ofert kostiumów znajdziesz bardzo wiele. Warto jednak wybrać dobre stroje, które posłużą w dobrym stanie przez dłuższy czas. W tym celu sięgnij po kostiumy producentów Funkita, Funky Trunks, Arena czy Speedo.

  • U panów na basenie najlepiej sprawdzają się kąpielowe bokserki i slipy. Szorty kąpielowe to strój polecany przede wszystkim na plażę.
  • Pływającym paniom najwygodniej będzie w strojach jednoczęściowych. W przypadku korzystania z basenów rekreacyjnych można swobodnie wkładać stroje dwuczęściowe.

Czepki

Na basenach sportowych w zdecydowanej większości przypadków są wymagane. Pełnią dwie role – czepki silikonowe ograniczają moknięcie włosów i skóry głowy, co zapobiega w dłuższej perspektywie ich wysuszeniu. Drugą funkcją jest ochrona wody przed zanieczyszczeniem przez wypadające włosy czy łuszczący się naskórek. W sklepach sportowych dostępne są czepki z mieszanek materiałów (najczęściej poliestru) lub silikonowe. Osoby z dłuższymi włosami mogą wybrać czepki przystosowane swoim kształtem do schowania pod nimi spiętych włosów. Natomiast dzieci i młodzież znajdą w ofertach czepki w wielu wariantach kolorystycznych, a także z wzorami przedstawiającymi bajkowe lub filmowe postacie – najszerszy ich wybór na rynku oferują marki Funkita i Funky Trunks.

Okulary do pływania

Okulary chronią oczy przed wodą i związkami chloru, a także zapewniają lepsze widzenie pod wodą. Wybierając okulary zwróć uwagę, czy są szczelne i dobrze dopasowane do kształtu twarzy i głowy. Warto zdecydować się również na okulary, które posiadają powłoki zapobiegające osadzaniu się pary na szkłach. Oferty producentów są bardzo zróżnicowane. Możesz zdecydować się na okulary o bezbarwnych szkłach (najlepsze na kryte baseny) lub przyciemniane (najlepsze do pływania na zewnątrz). Osoby z wadami wzroku, przeszkadzającymi w pływaniu, mają możliwość kupienia okularów do pływania korygujących wzrok.

Klapki i obuwie

Klapki na basen to norma dla każdego. Chronią stopy przed bakteriami, które ktoś inny mógł zostawić na posadzce. Ponadto podnoszą bezpieczeństwo, ponieważ w większości posiadają antypoślizgowe podeszwy, które zapobiegają utracie równowagi na śliskich płytkach. Obuwie do pływania to z kolei akcesoria przydatne osobom pływającym w zbiornikach wodnych o kamienistym dnie oraz uprawiającym takie aktywności jak np. aquafitness.

Ręczniki

Im więcej atrakcji posiada kryty basen, na który chodzisz, tym bardziej przyda Ci się więcej ręczników. Na basenie najlepiej sprawdzają się chłonne ręczniki, które ponadto mają zdolność do szybkiego schnięcia.

Torby

Nosisz ze sobą na basen różne akcesoria? Z pewnością przyda Ci się plecak lub torba. Producenci akcesoriów pływackich oferują specjalne torby i plecaki przystosowane do sprzętu pływackiego. Posiadają wodoodporne kieszenie czy termiczne przegródki np. na napoje.