Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Dlaczego nie można oszczędzać na bezpieczeństwie na stoku narciarskim

Dlaczego nie można oszczędzać na bezpieczeństwie na stoku narciarskim

Sporty zimowe to zajawka coraz większej liczby osób. Już w małych dzieciach zaszczep ja się miłość do nart i snowboardu, a wszystko rozpoczyna się oczywiście od tradycyjnych sanek. Wielu Polaków z niecierpliwością oczekuje sezonu narciarskiego, czego doskonałym przykładem jest później Zakopane czy Szczyrk. Podczas zimowych weekendów w tych miejscowościach naprawdę nie brakuje ludzi uwielbiających aktywność na stoku.

Bezpieczeństwo na stoku
Najważniejszy aspekt podczas uprawiania sportów zimowych to po prostu robienie tego z głową. Dobry przykład trzeba dawać już od małego dzieciom, kupując dla całej rodziny odpowiednie stroje oraz akcesoria takie jak na przykład okulary narciarskie . Lepiej wybierać rzeczy od dobrych i renomowanych producentów, bo na bezpieczeństwie na stoku zwyczajnie nie wolno oszczędzać. Dobrym przykładem mogą być tutaj wspominane już okulary narciarskie. Powinny one dobrze chronić oczy przed różnego rodzaju kamieniami czy innymi przedmiotami mogącymi znaleźć się w powietrzu, które mogą uszkodzić oko podczas zjazdu w dół. Powinny też odpowiednio zabezpieczyć oczy przed zimnym wiatrem, oraz promieniowaniem UV. Zimą na ośnieżonym stoku, kiedy to piękna słoneczna pogoda dopisuje przez cały dzień, można nie tylko poparzyć sobie skórę nieosłoniętą odpowiednim kremem z filtrem. W związku z silnym promieniowaniem i odbijaniem się promieni słonecznych od śniegu, oczy mogą boleć i piec. Często daje się to odczuć dopiero po zejściu ze stoku.

Kask
Podobne znaczenie ma wybór dobrego kasku. Musi on chronić głowę podczas ewentualnego upadku, o który przecież tak naprawdę nietrudno w górach. Kask musi być zatem odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, bo inaczej będzie tylko i wyłącznie bezwartościowym bublem, który w żaden sposób nie zapewni bezpieczeństwa. Podczas kompletowania sprzętu i akcesoriów na narty warto zatem przeglądać fora internetowe i czytać rankingi produktów, dzięki którym będzie można dotrzeć do opinii osób, które już używają tego sprzętu.