Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Jakie rękawice bramkarskie warto wybrać?

Jakie rękawice bramkarskie warto wybrać?

Jakie rękawice bramkarskie są najlepsze?

Na to pytanie nie ma tak naprawdę jednej odpowiedzi. Wszystko zależy przecież od potrzeb każdego zawodnika, budowy jego dłoni i oczywiście upodobań. Warto zatem znaleźć krój dla siebie i się go trzymać. – W sklepach sportowych znajdziemy rękawice bramkarskie o różnych krojach. Zasadniczo można je podzielić na 3 grupy. Pierwszą z nich są rękawice bramkarskie typu flat, które mają zewnętrzne szwy i materiał między piankami, który je ze sobą łączy. To rękawice o prostym kroju, które bardzo często wybierane są przez początkujących bramkarzy. Drugim rodzajem są rękawice typu rollfinger, które charakteryzują się tym, że pianką obszywa się palce dookoła, przez co zwiększa się obszar części chwytnej tych rękawic. Negative – to krój, który uznawany jest za najbardziej dopasowany do dłoni. Efekt ten uzyskuje się poprzez zszycie paneli bocznych z pianką za pomocą wewnętrznego szwa. – mówi ekspert z profesjonalnego sklepu sportowego futbolsport.pl.

Materiał ma znaczenie!

W zakresie wyboru rękawic bramkarskich kluczową sprawą jest również wybór odpowiedniego materiału – pianki, z jakiej są wykonane. – Rodzaj użytej pianki wpływa na parametry gry. Najpopularniejsza jest pianka typu soft, która idealnie sprawdza się w przypadku początkujących bramkarzy. Modele rękawic z pianką supersoft i lateks odznaczają się nieco lepszym chwytem, doskonale sprawdzą się w suchych warunkach. Natomiast rękawice z dużą domieszką lateksu są idealne do gry w każdych warunkach. – dodaje specjalista ze sklepu allsports.pl.

Rozmiar rękawic bramkarskich – jak go wybrać?

W zakresie rękawic bramkarskich kluczowy jest również wybór rozmiaru. Za duże rękawice będą się przecież zsuwać z dłoni, zbyt małe natomiast będą powodowały dyskomfort, a nawet bolesne odciski i otarcia. Okazuje się, że w tym przypadku znaczenie ma krój rękawic – jeśli decydujemy się na wspomniany flat, możemy celować w rękawice 0,5 rozmiaru mniejsze od noszonego dotychczas, natomiast krój negative warto wybierać w rozmiarze nieco większym – o około 0,5-1 rozmiaru. Krój rollfinger jest najmniej problematyczny – wybieramy dokładnie taki, jaki potrzebujemy.

Dobrze dobrane rękawice bramkarskie to skarb każdego bramkarza. Zapewniają one odpowiednią ochronę dłoniom, wpływają na chwyt piłki, a także przesądzają o komforcie gry. Warto zatem poświęcić chwilę i dopasować je idealnie do swoich potrzeb.