Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Gdzie kupić odważniki kettlebells?

Gdzie kupić odważniki kettlebells?

Sylwetka marzeń to cel wielu z nas. Dzięki dużemu zapotrzebowaniu, rynek pełen jest przyrządów, które mają się przydać w osiągnięciu zwycięskiego planu treningowego. Czy faktycznie ta popularna, duża kula z rączką będzie pomocna w pomyślnym ukończeniu ćwiczeń? Gdzie ją kupić i jak jej używać?

Z czym mamy do czynienia?

Kettlebell to specyficzna odmiana hantli, które, w przeciwieństwie do nich, posiadają zupełnie inny środek ciężkości oraz stawiają na całkowicie odmienną pracę tych samych partii mięśni. To obcobrzmiące urządzenie idealnie nadaje się dla osób, które chcą spróbować doprowadzić swoją sylwetkę do smukłego kształtu przy jednoczesnym wyćwiczeniu mięśni całego ciała.

Dzięki specyficznej konstrukcji, kettlebell ułatwia trening, do czego przyczynia się jego solidny uchwyt oraz łatwa do umieszczenia na ziemi podstawa. Wybór ćwiczeń służących do rozwijania swojej siły, ale także gibkości czy koordynacji ruchowej, może być świetną okazją do użycia tego nietypowego urządzenia.

Problem z wyborem?

Przed zakupem kettlebell musisz zwrócić uwagę na jego ciężar - na ogół ze względu na budowę ciała, mężczyźni powinni używać większej ilości kilogramów, kobiety mniejszej. Pamiętaj, że wszystko i tak zależy od indywidualnych predyspozycji fizycznych użytkownika, więc w żadnym wypadku nie musisz poddawać się takim opiniom.

Zwróć także uwagę na konstrukcję odważnika i to, czy uchwyt umożliwia Ci trzymanie go na wysokości Twojej klatki piersiowej. Istnieje wiele odmian kettlebell, w których górne partie urządzenia wykonane są z różnych materiałów o różnej grubości, dlatego postaraj się o tym pamiętać, zanim dokonasz zakupu.

W wyborze może pomóc wcześniejsza konsultacja z trenerem i dobór jak najlepszego zestawu ćwiczeń, aby pobudzić do pracy konkretne partie mięśni.

Nie ograniczaj się! Z kettlebell może korzystać każdy - nawet dziecko. Wybór urządzenia będzie zależał od celu ćwiczeń, dlatego postawienie na trening ogólnorozwojowy lub korekcję postawy może się sprawdzić jako idealna okazja do użycia odważnika przez nieletniego. Wszystko zależy od tego, czy będzie on gotowy na pracę z kettlebell.

No i w końcu - gdzie kupić?

Zakup kettlebells w sieciach marketów sportowych może nie być dobrym pomysłem. Nie daj się zwieść szerokiej gamie produktów, która w żadnym stopniu nie jest proporcjonalna do ceny. Dodatkowo, jakość wykonania potrafi pozostawić wiele do życzenia, gdyż w trakcie treningu może się zdarzyć, że zedrzesz sobie skórę z palców, a na podłodze znajdziesz skrawki opadłego z odważnika lakieru.

Alternatywą dla kupna kettlebells w sieciówkach może być korzystanie z gumowego wariantu tego urządzenia, jednak trzeba liczyć się z tym, że tania guma może po pewnym czasie ulec nieodwracalnemu zniszczeniu. Najlepiej więc skorzystać z oferty centrów szkoleniowych, które w głównej mierze współpracują z pożądanymi przez Ciebie odważnikami.

Co więcej, kontakt z profesjonalnymi sklepami, które tworzy zespół wysoko wykwalifikowanych trenerów personalnych, jest kolejną ciekawą opcją dla zaopatrzenia Twoich ćwiczeń w wysokiej klasy sprzęt. Szybkie odszukanie w Internecie najbliższego oddziału tego typu sklepu może okazać się dla Ciebie najłatwiejszym i najlepszym wyjściem.

Powodzenia! Życzymy ciężkich treningów i pożądanych efektów.

Artykuł powstał we współpracy - https://sklep.fitnessleon.pl/.