Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Krótkie spodenki na siłownię - jakie wybrać?

Krótkie spodenki na siłownię - jakie wybrać?

Krótkie spodenki są popularnym wyborem na siłownię. Nic dziwnego - dobrze zaprojektowany model pomoże nam spokojnie wykonać trening. Warto wiedzieć kilka rzeczy o nowoczesnych rozwiązaniach zanim przystąpimy do zakupów nowej pary. Dzięki nim sprawniej podejmiemy decyzję co do modelu a nasze nowe spodenki fitness dobrze spełnią nasze oczekiwania.

Wybór sportowców

Na jakie cechy najczęściej zwracają uwagę sportowcy? Jest to głównie lekkość i swoboda ruchu. Nic dziwnego. By móc w pełni poświęcić się treningowi nic nie może nam przeszkadzać. Sprawdźmy się z jakiego materiału wykonane są interesujące nas spodenki fitness. Powinien być oddychający i elastyczny. Musimy czuć się swobodnie, nie powinny przeszkadzać nam żadne niepotrzebne elementy jak np. za długie sznurki. Nowoczesne produkty często wykończone są laserowo ciętymi i podklejanymi brzegami, dzięki czemu liczba szwów jest ograniczona a produkt zyskuje na lekkości. 

Warto zwrócić uwagę na krótkie spodenki wykonane z poliestrowych lub poliamidowych włókien termoaktywnych. Nowoczesne tkaniny i dzianiny syntetyczne w przeciwieństwie do bawełny sprawnie odprowadzają wilgoć. Jest to osiągalne przykładowo dzięki impregnacji materiału lub zastosowaniu specjalnej przędzy. Tego typu produkty znajdziemy w sklepach sportowych jak https://www.pricelesso.pl/fitness/odziez-i-buty-fitness/spodenki-fitness,list.html

Krótkie spodenki legginsy

Spodenki typu legginsy wykonane są z dzianiny, co gwarantuje dużą elastyczność produktu. Materiał nie powinien prześwitywać ani szybko się mechacić. Ze względu na ścisłe przyleganie do skóry kluczową rolę odgrywa rozmieszczenie szwów. Nie powinny znajdować się w miejscach narażonych na największe ocieranie się o skórę oraz być płaskie i elastyczne. Dobrej jakości nici będą też bardziej wytrzymałe. Warto zwrócić uwagę na obecność paneli z przewiewnej siatki tam gdzie pocimy się najmocniej.

Krótkie spodenki szorty

Kupując klasyczne spodenki fitness także możemy wybrać te wykonane z tkaniny elastycznej. Zazwyczaj będą one droższe niż te z materiału niepracującego. Na Pricelesso.pl możesz spróbować negocjować cenę zakupu - warto spróbować więc poszukać okazji. Dobrym rozwiązaniem są modele posiadające podszewkę z lekkiej i elastycznej siatki. Nowoczesne spodenki często posiadają laserowo wycinane otwory wentylacyjne. Jeśli wybieramy model z regulacją przy pomocy sznurka, powinien on być umieszczony wewnątrz pasa.

Wybierając odpowiedni dla nas model, kierujmy się przede wszystkim wygodą oraz funkcjonalnością. Nawet najbardziej atrakcyjne wizualnie spodenki nie będą przez nas noszone gdy będziemy się w nich czuć źle - warto przemyśleć więc zakup.