Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Trening personalny z EMS

Trening personalny z EMS

Chyba większość z nas chciałaby spełnić marzenie o idealnej sylwetce. Nierzadko, brakuje nam jednak motywacji do systematycznej pracy nad sobą. Brak szybkich efektów dla większości to ogromne zniechęcenie. Czy zgadzasz się z tym? Widzisz ten problem także u siebie? Zastanów się ile razy chciałeś rozpocząć treningi na siłowni, ale nie do końca wiedziałeś jak ćwiczyć? Spokojnie, nie jesteś z tym sam! Mnóstwo osób ma taki problem. Zwłaszcza na początku drogi chcemy mieć odpowiednie wsparcie.

W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem może okazać się trening EMS (Electrical Muscle Stimulation), czyli elektrostymulacja mięśni prądem. To trening prowadzony przez trenera personalnego z udziałem specjalnego urządzenia, które kontroluje pracę Twoich mięśni i zmusza je do intensywnej pracy na wielu poziomach. To kompleksowy rodzaj treningu, którego efektywność stale zaskakuje a nowych podopiecznych przybywa.

Trening EMS - podwójnie stymulujący mięśnie

Zapomnij teraz na chwilę o tradycyjnym treningu siłowym, który wykonywałeś do tej pory. Wyobraź sobie, że ćwiczysz zaledwie 20 minut i w tym czasie jesteś w stanie spalić ponad 1000 kalorii. Mało tego! Pobudzisz do 150 razy więcej skurczów mięśni niż podczas wizyty na siłowni trwającej kilka godzin. Niemożliwe? A jednak to prawda! Trening EMS działa na mięśnie głębokie i stymuluje je do aktywnej pracy przy pomocy przesyłanych impulsów elektrycznych. To wszystko dzieje się z Twoim udziałem, jednak wszystkie ćwiczenia, które wykonujesz są dla Ciebie w pełni bezpieczne i przede wszystkim dopasowane do Twoich możliwości.

Twoje ciało zaczyna się szybko zmieniać podczas treningu EMS. W zasadzie potrzebujesz ok. 6 tygodni do tego, żeby pojawiły się wyczekiwane mięśnie. Przez to, że EMS doskonale działa na mięśnie brzucha, upragniony kaloryfer zaczyna się zarysowywać już po kilku tygodniach, a Ty zyskujesz większą pewność siebie.

Z EMS działasz podwójnie. Dzieje się tak dlatego, że ćwiczysz nie tylko siłę, ale też wytrzymałość. Nie bez powodu trening EMS stał się doskonałym wsparciem dla sportowców, którzy właśnie podczas takiej aktywności fizycznej wspomagają swoje ciało, w osiąganiu jeszcze lepszych wyników w wybranej przez siebie dyscyplinie sportowej.

EMS to nie tylko sprzęt, to również odpowiednio dobrany trening

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej trening EMS polega na przesyłaniu impulsów elektrycznych różnej częstotliwości do mięśni poprzez pracę mózgu. Wszystkie są całkowicie bezpieczne dla organizmu. Cały mechanizm EMS ukryty jest w specjalnie dopasowanym stroju wyposażonym w elektrody. Oczywiście trening EMS to nie tylko sam strój do ćwiczeń. To indywidualnie dobrany program treningowy nad którym sprawuje opiekę doświadczony trener personalny.

Na samym początku,zanim zdecydujesz się na pracę z elektrostymulacją mięśni prądem, odbywasz rozmowę z trenerem, który przede wszystkim ustala z Tobą cele treningowe, dopytuje o stan zdrowia i przebyte kontuzje, a także mierzy Cię i waży. Dopiero od tego momentu jesteście w stanie rozpocząć wspólną pracę. Czy jest ona taka sama przez te 6 tygodni do osiągnięcia upragnionych efektów? Nie. Wraz z Twoim rozwojem, wzrostem siły, wytrzymałości i kondycji Twój trener personalny modyfikuje Twój trening dobierając inny zestaw ćwiczeń i rodzaj przesyłanych impulsów elektrycznych. To bardzo ważne ponieważ nie stoisz w miejscu. Stale ćwiczenia są skrojone na miarę Twoich możliwości. To nie tylko kontroluje Twoją pracę ale też jest w stanie całkowcie działać na Ciebie mobilizująco, bo sam zauważasz z każdym kolejnym treningiem postępy.

Podczas treningu EMS możesz ćwiczyć w parze, dlatego jeżeli chciałbyś zabrać na trening swoją drugą połówkę i wspólnie działać na korzyść swojego zdrowia i regularnej aktywności fizycznej serdecznie Cię to tego zachęcamy!

Podsumowanie

Trening EMS to doskonałe narzędzie do indywidualnej pracy z podopiecznym. Nie wywołuje ryzyka kontuzji, działa na wiele obszarów, nie jest obciążający, stopniowo rozwija umiejętności ruchowe, mobilizuje mięśnie do trzy razy większej pracy. Elektrostymulacja mięśni prądem odbywa się pod okiem doświadczonego trenera personalnego, który modyfikuje trening wraz z Twoimi postępami.

Dodatkowo ćwiczysz znacznie intensywniej i przede wszystkim krócej niż podczas treningu na siłowni. Cała Twoja praca podczas jednego treningu EMS zamyka się w 20 minutach, a Ty odczuwasz taki wysiłek swojego ciała, jak po kilku godzinach spędzonych na siłowni. Co najważniejsze widzisz efekty! Po 6 tygodniach pojawia się zarys upragnionych mięśni, skóra jest sprężysta, a Twoje samopoczucie znacznie się poprawia! Serdecznie zapraszamy Cię na Twoje pierwsze zajęcia elektrostymulacji mięśni prądem. Zobaczysz, że to była świetna decyzja! Przede wszystkim dla Twojego zdrowia!

Artykuł powstał we współpracy z BodyTec20.