Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Tego lata zadbaj o aktywność fizyczną!

Tego lata zadbaj o aktywność fizyczną!

Zapewne nieraz macie wrażenie, że nie macie na nic siły, odczuwalne jest zmęczenie i brak jakichkolwiek chęci. Od czasu do czasu jest to normalne, w końcu nasze codzienne życie obejmuje szereg aktywności, wymagających zaangażowania i wysiłku. Jednak jeżeli dany stan utrzymuje się dłuższy czas warto zastanowić się gdzie leży przyczyna. Może być to efekt złego trybu życia, ukrytej choroby, nieprawidłowej diety albo zbyt małej aktywności fizycznej. Warto więc zacząć od analizy tego co robimy na co dzień i ewentualnej zmiany naszych nawyków na zdrowsze. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, kluczową kwestię odgrywa nasza motywacja. Możemy rozpocząć od treningów w domu, na siłowni lub wyjeździe na obóz fitness. Do tego zwrócenie uwagi na zdrową dietę, a może okazać się, że poprawę naszej kondycji i samopoczucia zauważymy już po kilku dniach.

Wszystko kwestią motywacji

‘Nie mam czasu… Nie mam siły… Nie chce mi się’ To tylko niektóre z naszych wymówek, o które każdy z nas mógłby się pokusić. Mamy pracę, studia, dzieci, dom na głowie, a także od czasu do czasu chcielibyśmy pójść do kina czy spotkać się ze znajomymi. Jak w tym wszystkim znaleźć czas na sport? Wszystko jest kwestią motywacji i odpowiedniego zarządzania czasem. Rodzajów aktywności fizycznych jest mnóstwo i każdy może wybrać coś specjalnie dla siebie. Może być to poranna gimnastyka, wyjście na siłownię, aerobik czy wieczorny jogging. Nie musi być długo i intensywnie, ale liczy się systematyczność. Jeśli mimo wszystko nam to nie wychodzi, krokiem milowym może okazać się wyjazd na turnus obozu fitness. Jest to kilkudniowy, intensywny pobyt, który pokaże nam jak efektywnie ćwiczyć, a także obudzi w nas chęć walki o wymarzoną figurę i kondycję. 

Profesjonalne podejście do sportu

Pierwszym krokiem do wyrobienia sobie zdrowych nawyków, obejmujących aktywność fizyczną, może być wyjazd na obóz fitness. Są to kilku- lub kilkunastodniowe wyjazdy w ładnie położone miejsce np. nad morzem, w górach czy na mazurach, będące połączeniem sportu i wypoczynku. Każdego dnia mamy określony harmonogram, obejmujący szereg treningów, z przerwami na posiłki, a także odpoczynek i czas własny. Zaplanowane treningi odbywają się zarówno wewnątrz budynki, jak i na zewnątrz. Dlatego dobrze jest wybierać turnusy w sezonie od wiosny do jesieni. Chyba, że zależy nam na zimowych aktywnościach. Podczas całego pobytu czuwają nad nami specjaliści, zarówno ze strony trenerskiej, jak i dietetycznej i psychologicznej. W ten sposób zyskamy solidne podstawy, sprawdzimy która dyscyplina podczas obozu fitness najbardziej przypadnie nam do gustu, a także zyskamy motywację do dalszej pracy. 

To także urlop!

Nasza codzienność wydawać by się mogło jest zabiegana, przez co nie powinniśmy mieć problemu z aktywnością. Jednak wszystko to obarczone jest mnóstwem stresu i problemu, przez co nie do końca to działa. Wyjazd na obóz odchudzający może być wspaniałym pomysłem na urlop. Podczas gdy każdego dnia spełniamy wymagania szefa czy rodziny, najwyższy czas pomyśleć o sobie. Sport jest podstawą naszego zdrowia, a także samopoczucia, dlatego nie możemy lekceważyć tej kwestii. Taki wyjazd może być świetnym sposobem na rozpoczęcie wcielania aktywności fizycznej do naszego codziennego życia. Jednak musimy pamiętać, że jest to pierwszy krok. Kolejne zależą tylko od nas. Może po powrocie zaczniemy dojeżdżać do pracy rowerem albo zaczniemy biegać? Jest to naprawdę proste do wykonania, a efekty mogą być zauważalne już po krótkim czasie.