Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Do czego służą rękawiczki jeździeckie i dlaczego są takie ważne?

Do czego służą rękawiczki jeździeckie i dlaczego są takie ważne?

Zdobycie i pogłębianie umiejętności jeździeckich wymaga samozaparcia i wielu miesięcy treningów. Gdy podstawy są już opanowane, można przejść dalej, zastanawiając się, co jeszcze poza techniką wymaga poprawy. Jedną z takich rzecz jest komfortowy strój, zapewniający lepsze warunki jazdy i pozwalający skupić się na tym, co naprawdę istotne. Sprawdź, do czego przydają się rękawiczki jeździeckie i jakie warto wybrać!

Strój do jazdy konnej, w tym rękawiczki, to wsparcie całego procesu

Umiejętności jazdy na koniu można zdobyć samodzielnie, jednak technika wymaga już większego zaangażowania. Nie wystarczą jednak same chęciani dobry trener, jeśli nie zaczniesz od siebie. Nosząc ubrania, które przygotowane są z myślą o jeźdźcach, nie tylko zwiększasz swoją szansę na sukces. Przede wszystkim poprawiasz swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy. A to dlatego, że poszczególne elementy stroju, czyli bryczesy, bluzy, koszule, a nawet rękawiczki jeździeckie uszyte są z dobrych jakościowo materiałów. Takich, które zapewniają odpowiednią termoizolację, chronią przed obtarciami i pozwalają skupić się na jeździe.

Rękawiczki jeździeckie chronią przed chłodem

Kiedy chcesz osiągać rezultaty, musisz trenować przez cały rok i to niezależnie od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Stąd konieczność prawidłowego zabezpieczenia każdej partii ciała przed chłodem. Właśnie dlatego potrzebne Ci są rękawiczki jeździeckie, które nie tylko utrzymają temperaturę Twoich rąk, lecz także zapobiegną ślizganiu się wodzy. Przy zakupie zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz czy posiadają wzmocnienia między kciukiem a palcem wskazującym. Właśnie takie znajdziesz w sklepie Cavalleria Toscana, który oferuje m.in. elastyczne i wytrzymałe rękawice.

Rękawiczki dla jeźdźca - gadżet przydatny także latem

Myślisz, że latem nie potrzebujesz rękawiczek jeździeckim? Nic bardziej mylnego. Odpowiednio uszyte będą oddychały i odprowadzały wilgoć, dzięki czemu nie musisz martwić się przesadnym poceniem. Tym sposobem zawsze utrzymasz wodze w rękach. Jednak przede wszystkim nie trzeba obawiać się prażącego słońca, które mogłoby podrażnić Twoją skórę. Aby wszystko dobrze funkcjonowało, przy zakupie zwróć uwagę na rozmiar, ponieważ akcesorium to powinno przylegać do Twoich dłoni. Dodatkowym ułatwieniem jest zapięcie na rzep, dzięki czemu rękawiczki utrzymają się na swoim miejscu.