Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Zalety profesjonalnych butów zapaśniczych. Powody, dla których warto zainwestować w dobre buty do zapasów

Zalety profesjonalnych butów zapaśniczych. Powody, dla których warto zainwestować w dobre buty do zapasów

Profesjonalne buty zapaśnicze to obowiązkowy element wyposażenia każdego zawodnika trenującego ten sport. Minimalizują ryzyko kontuzji, zapewniają dobrą przyczepność do maty, dobrze odprowadzają wilgoć… To tylko niektóre korzyści wynikające z wybierania tzw. zapaśniczek. Dlaczego jeszcze warto to robić? Jakie są zalety profesjonalnych butów zapaśniczych?

1. Tworzone przez profesjonalistów

Profesjonalne buty zapaśnicze zaprojektowane są przez specjalistów, którzy doskonale wiedzą, co liczy się w tej dyscyplinie. Mają je w ofercie wielkie, sportowe marki, takie jak Adidas czy Asics. Nie wiesz na jakie obuwie się zdecydować? Buty zapaśnicze pomogą wybrać Ci specjaliści w sklepie Jarex Wrestling, gdzie znajdziesz modele zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tym sporcie.

2. Buty zapaśnicze doskonale przylegają do maty

Dobra przyczepność do podłogi to jeden z najważniejszych czynników prowadzący często do zwycięstwa w zapasach. Buty zapaśnicze wyposażone w antypoślizgową podeszwę zapobiegają ewentualnym przesunięciom stopy podczas walki. Ma na to wpływ również charakterystyczna jej konstrukcja, która nachodzi na boki.

3. Minimalizują ryzyko kontuzji

Ochrona przed kontuzjami jest najważniejsza dla każdego sportowca. Taką zaletę mają również buty zapaśnicze, a główna zasługa w tym ich charakterystycznej konstrukcji. Wydłużona cholewka okalająca kostkę zmniejsza ryzyko urazów podczas ćwiczeń. Pozwala też doskonale dopasować buta do nogi, by zawodnik miał dobre „wyczucie” podłoża.

4. Buty dla zapaśników świetnie dopasowane do stóp

Wielu osobom buty zapaśnicze przypominają skarpety i coś w tym jest. Są one niemal idealnie dopasowane do stóp, zresztą nie bez powodu. Użytkownik nie może czuć w bucie żadnego luzu. Zapaśniczki mają być właściwie drugą skórą. Istotne jest również odpowiednie dobranie rozmiaru. Niektórzy sugerują wręcz, by wybierać buty to zapasów nieco mniejsze niż te, w których chodzi się na co dzień.

5. Zapaśniczki dobrze odprowadzają wilgoć

Buty do zapasów dobrze odprowadzają wilgoć, o ile są one wykonane z właściwych materiałów. To właśnie dlatego nie ma sensu oszczędzać na wyposażeniu dla zapaśników. Profesjonalne obuwie zapaśnicze powinny być uszyte z materiałów, które słyną z dobrej cyrkulacji powietrza. W ofercie sportowych marek widać, że wielu projektantów postawiło na syntetyczną tkaninę przypominającą siateczkę. Dobrze odprowadza ona wilgoć, ale też wpływa na niewielką wagę butów, a w zapasach ma to kluczowe znaczenie.

Nie można jednak zapominać o tym, by po skończonym treningu zostawić obuwie do całkowitego wyschnięcia. Dostępne w sprzedaży są również wkłady odświeżające, które pozwolą zachować właściwą higienę. Jeśli natomiast chcesz, by zapaśniczki służyły ci jak najdłużej, nie wychodź w nich poza matę, ponieważ inna powierzchnia może przyczynić się do szybszego zniszczenia butów.