Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Jaki orbitrek wybrać?

Jaki orbitrek wybrać?

Chcesz zacząć dbać o siebie i ćwiczyć, jednak nie masz odwagi, aby wyjść na siłownię? A może warto stworzyć sobie miejsce do ćwiczeń w domu? Świetnie do tego sprawdzi się orbitrek. Nie jest to bardzo zaawansowane urządzenie, ani jakoś szalenie drogie, dlatego sporo osób może sobie na niego pozwolić. Wszystko jednak zależy od tego, jaki orbitrek najbardziej Ci pasuje i jakim wyposażeniem ma się cechować.

Orbitrek - jaki wybrać?

Orbitrek to fantastyczny sprzęt treningowy, który na samym początku służył w siłowniach jako maszyna do ćwiczeń cardio. Inna nazwa tego urządzenia to trenażer eliptyczny. Cechą charakterystyczną tego rodzaju maszyn jest to, że angażują do pracy mięśnie całego ciała. Nic więc dziwnego, że orbitrek jest urządzeniem bardzo popularnym i chętnie wykorzystywanym. Zakupuje się je zarówno do siłowni, jak i do domu, do użytku indywidualnego.

Orbitreki dzielą się na mechaniczne, magnetyczne oraz elektromagnetyczne. Orbitrek mechaniczny jest najstarszym typem tego urządzenia, działa na zasadzie hamulców w samochodzie. Bardzo często więc zużywają się i wymagają napraw. Dodatkowo cechuje je głośna praca, brak programów treningowych oraz brak możliwości płynnej zmiany oporu.

Orbitreki magnetyczne to rewelacyjna opcja dla siłowni. Zużywalność tego urządzenia spadła dzięki wykorzystaniu koła zamachowego i magnesu. Cechuje go mniejsza awaryjność, cichsza praca oraz możliwość regulacji obciążenia przez przerywania treningu.

Orbitreki elektromagnetyczne to kolejna ewolucja urządzenia. Działa na zasadzie oddziaływania magnezu na koło zamachowe. Awaryjność tutaj jest znikoma, a sprzęt gwarantuje cichą pracę, płynniejszą regulację obciążenia oraz szerszy zakres obciążenia. 

Jaki więc orbitrek wybrać? Czym się kierować podczas decyzji? Oczywiście, wpływ na decyzję ma budżet. Wiadomo więc, że mechaniczny orbitrek będzie najtańszy, zaś elektromagnetyczny znajdzie droższy. W grę wchodzą również inne funkcje, takie jak orbitrek składany. 

Orbitrek magnetyczny - ile kosztuje?

Koszt sprzętu treningowego, jakim jest orbitrek to spory wydatek. Śmiało można rzec, że najtańszy egzemplarz to koszt kilkuset złotych. Za znacznie lepsze trzeba na pewno dać kilka tysięcy. Orbitrek do domu powinien cechować się wysoką jakością użytych materiałów, cichą pracą, programami treningowymi, które pomogą podczas pracy. Maksymalne obciążenie orbitreka również ma znaczenie, zwłaszcza dla zaawansowanych sportowców. Orbitrek jaki wybrać, aby spełniał Twoje oczekiwania? Może to być orbitrek elektromagnetyczny, nawet używany. Wtedy koszty będą mniejsze!

 

Image by senivpetro on Freepik