Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Jakie odżywki na regenerację po treningu?

Jakie odżywki na regenerację po treningu?

Jakie odżywki na regenerację?

Kreatyna - suplementy diety dla sportowców często zaczynają się od kreatyny. Nic w tym dziwnego - jest bezpieczna, przebadana, zwiększa poziom energii ATP w mięśniach, co przekłada się na większą wytrzymałość. Kreatyna również zwiększa tempo regeneracji komórek mięśniowych - a większa częstotliwość regeneracji sprawia, że mięśnie budują się szybciej.

BCAA - aminokwasy rozgałęzione BCAA to prawdziwy must-have, jeśli mówimy o suplementach wspierających regenerację powysiłkową. Suplementując BCAA zmniejszasz poziom kinezy kreatynowej, czyli Twoje mięśnie ulegają mniejszym uszkodzeniom podczas treningu. W skład BCAA wchodzi leucyna, izoleucyna oraz walina, które wykorzystywane są do odbudowy mięśni.

Glutamina - to aminokwas produkowany w organizmie, ale zużywany podczas regularnych treningów. Właśnie dlatego jej suplementacja jest polecana wszystkim osobom uprawiającym sport. Glutamina pełni bardzo ważną rolę w regeneracji mięśni, dlatego nie można jej zaniedbać.

Inne - mięśniom na pewno przysłużą się preparaty wielowitaminowe, które dostarczają organizmowi wszystkich potrzebnych substancji, aby funkcjonował prawidłowo. Należy je stosować przede wszystkim podczas niedoborów, okresowych niechęci do warzyw, podczas zimy. Dla sportowców ważne są również odżywki na stawy, szczególnie, jeśli mamy problem z kolanami.

Jakie odżywki i suplementy wybierać?

Przede wszystkim dobrej jakości, aby przynosiły mierzalne efekty. Najlepiej stosować te uznanych na rynku marek (np. odżywki Olimp), z których korzystało tysiące kulturystów przed nami i łatwo sprawdzić o nich opinie. Suplementy diety dla sportowców to popularne produkty, dlatego znajdziemy na rynku wiele kiepskiej jakości preparatów, po których nie możemy się spodziewać niczego dobrego. Odpowiednią suplementację dobrze jest też skonsultować z trenerem.

Sprawdź ofertę odżywek na regenerację mięśni w https://tanie-odzywki.pl/15-zdrowie-i-uroda