Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Domowa siłownia: jaki sprzęt do ćwiczeń kupić?

Domowa siłownia: jaki sprzęt do ćwiczeń kupić?

1. Bieżnia elektryczna

Najbardziej znanym, a zarazem – pod warunkiem odpowiednio intensywnego treningu - pomagającym spalić największą liczbę kalorii, jest bieżnia elektryczna. Urządzenie umożliwia dwa rodzaje ćwiczeń: bieganie i chód. Trening na bieżni elektrycznej angażuje zwłaszcza mięśnie dolnej partii ciała. Jeżeli szukasz przyrządu fitness, które zapewni Ci utrzymanie sprawności fizycznej i poprawę kondycji, to urządzenie będzie najlepszym wyborem.

Do wad bieżni elektrycznej można zaliczyć to, że powinny jej unikać osoby borykające się ze schorzeniami układu kostnego oraz ludzie starsi, ponieważ ćwiczenia na tym urządzeniu dość mocno obciążają stawy.

2. Rower treningowy

Na miano najstarszego i klasycznego urządzenia do ćwiczeń zdecydowanie zasługuje rower treningowy. Jako symulator jazdy na tradycyjnym rowerze angażuje głównie dolne partie mięśni. Jednakże jeśli chodzi o skuteczność w spalaniu kalorii, ten przyrząd treningowy z pewnością nie jest tak efektywny, jak chociażby wymieniona wyżej bieżnia elektryczna.

Z drugiej strony ma też kilka mocnych stron. Po pierwsze, minimalnie obciąża stawy, co stanowi przewagę w porównaniu z bieżnią. Po drugie, podczas treningu na rowerze stacjonarnym nie trzeba być zbytnio skupionym, tak więc można jednocześnie oddać się innym czynnościom, na przykład oglądać telewizję, słuchać audiobooka czy też czytać książkę.

Sprawdź sprzęt sportowy od TV Okazje, na którym będziesz mógł ćwiczyć w domu -> https://www.tvokazje.pl/168-silownia-i-fitness

rowerek-treningowy.jpg

3. Wioślarz magnetyczny

Kiedy w latach 80. zaprojektowano urządzenie, którego zadaniem było umożliwienie treningu zawodowym wioślarzom, mało kto spodziewał się, że wkrótce stanie się ono jednym z najbardziej rozchwytywanych sprzętów fitness. Wioślarz magnetyczny – inaczej trenażer wioślarski – okazał się doskonałym przyrządem do ćwiczeń aerobowych, angażującym większość partii mięśni, zwłaszcza górnych. Ma cały szereg zalet: wzmacnia wytrzymałość, skutecznie i szybko pomaga wyrzeźbić ciało, a w dodatku ryzyko kontuzji jest minimalne.

4. Stepper

Jeżeli dysponujesz niewielką przestrzenią, a zależy Ci na wyrzeźbieniu dolnych partii ciała – zwłaszcza łydek i ud – zaopatrzenie się w stepper będzie świetną decyzją. Przyrząd ma kompaktowe wymiary, więc spokojnie zmieści się w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Pomimo swojego kompaktowego rozmiaru jest tak samo skuteczny jak rower stacjonarny i również pozwala zająć się równocześnie innymi czynnościami.

Minusem jest niestety to, że treningi na stepperze – podobnie jak na bieżni obciążają stawy.

stepper.jpg

5. Orbitrek

A na koniec urządzenie do ćwiczeń, które jest wyjątkowym połączeniem trzech przyrządów wymienionych wyżej. Mowa o orbitreku, który łączy w sobie zalety steppera, roweru treningowego i bieżni elektrycznej.

Orbitrek magnetyczny wyróżnia przede wszystkim to, że ćwiczenia na tym urządzeniu angażuje aż 90% mięśni – nic zatem dziwnego, że cieszy się dużą popularnością, która wciąż rośnie. Wielu zwolenników zdobył zwłaszcza wśród osób, którym zależy na skutecznym i szybkim odchudzaniu, a nie dysponują dużą ilością czasu na ćwiczenia.