Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Dyscypliny sportowe  / snowboard

snowboardInformacje o dyscyplinie


Snowboard jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych, do którego uprawiania potrzebna jest deska, mocowana do stóp za pomocą specjalnych wiązań. Oprócz tego do podstawowego wyposażenia adeptów snowboardu należą buty oraz gogle. Głównym założeniem tej dyscypliny sportu jest zjazd w dół stoku, pokrytego śniegiem. Przez lata rozwoju, snowboardziści urozmaicili samo zjeżdżanie poprzez dodawanie do niego różnego rodzaju tricków.

W zależności od przeznaczenia, deski snowboardowe są różnie projektowane. Głównie chodzi tutaj o wyprofilowanie kształtu deski oraz jej zakończenia, które może być zadarte do góry, bądź zupełnie płaskie.

Podobnie wiązania są różne (twarde, miękkie, mieszane). Wybór sprzętu zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji sportowców, uprawiających różne rodzaje konkurencji, od zwykłej jazdy rekreacyjnej po bardziej ekstremalne jak zjazd, slalom, freeride (jazda poza wyznaczonymi trasami, często w miejscach niebezpiecznych, wymagająca szczególnych umiejętności i doświadczenia), freestyle (jazda „po wszystkim”, głównie w tzw. snow-parkach, czyli miejscach budowanych wyłącznie dla snowboardzistów, gdzie znaleźć można różnego rodzaju przeszkody, poręcze, skocznie, muldy, ławki, itp., umożliwiające wykonywanie powietrznych ewolucji akrobatycznych) oraz tzw. halfpipe (jazda w śniegowej „rynnie”, polegająca na wykonywaniu tricków w powietrzu, które następnie są oceniane przez zespół sędziów). » czytaj więcej

snowboard ośrodki sportowe (39) » zobacz wszystkie

osoby (51) » zobacz wszystkich

snowboard kluby sportowe (4) » zobacz wszystkie