Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna

Kalkulatory BMI & spalania kalorii


Kalkulator BMI (wskaźnik masy ciała)
BMI, czyli Body Mass Index jest wskaźnikiem, który pozwala ocenić czy proporcje wagi ciała do wzrostu są odpowiednie. Wartości otrzymywane za pomocą kalkulatora BMI są przydatne przy diagnozowaniu możliwości wystąpienia wielu niebezpiecznych chorób związanych ze zbyt dużą wagą. Należą do nich m.in. cukrzyca, miażdżyca, choroby serca.
Im wartość BMI jest niższa tym mniejsze jest zagrożenie zachorowania na niektórą z tych chorób. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, że wskaźnik BMI ostrzega nie tylko przed chorobami związanymi z nadwagą, lecz również przez dolegliwościami będącymi wynikiem niedowagi. Głównie mowa tutaj o zagrożeniu anoreksją.Kalkulator spalania kalorii
Dzięki kalkulatorowi w łatwy sposób obliczysz ile kalorii zostaje spalonych przez organizm w zależności od rodzaju wybranej dyscypliny sportowej.
Aby uzyskać wynik należy wypełnić odpowiednie pola. Proszę wybrać rodzaj aktywności podać czas jaki zamierzamy poświęcić na uprawianie wybranej dyscypliny oraz wpisać wagę ciała.
Otrzymany wynik może różnić się od rzeczywistości ze względu na szereg czynników zewnętrznych (warunki atmosferyczne) oraz na cechy indywidualne organizmu (metabolizm). Należy przez to traktować wynik kalkulatora tylko poglądowo.
Chcąc spalić zbędne kalorie każdy powinien dopasować dyscyplinę sportową stosowną do swoich potrzeb i możliwości. Cechy indywidualne organizmu powodują, że nie dla każdego dobrym wyborem będzie siłownia lub długodystansowe biegi. Szczególnie w przypadku osób, które mają problemy ze stawami wskazane są nieobciążające aktywności ruchowe.
Należy pamiętać przy tym, że każda dyscyplina sprzyja poprawie samopoczucia, utrzymaniu kondycji fizycznej i właściwej wagi ciała. Nawet niewielka fizyczna aktywność powoduje wydatek energetyczny organizmu i spalanie kalorii.