Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Wydarzenia sportowe  / Trwają przygotowania do Red Bull 111 Megawatt

Wydarzenie sportoweTrwają przygotowania do Red Bull 111 Megawatt

Data 05 wrzesień Trwają przygotowania do Red Bull 111 Megawatt Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów
Rico Dubaj



-
Dzięki spektakularnemu debiutowi Red Bull 111 Megawatt w ubiegłym roku, Polska znalazła się obok Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rumunii i Turcji na liście gospodarzy zawodów światowego kalendarza hard enduro. O randze naszej rodzimej imprezy Red Bull 111 Megawatt świadczy wyjątkowa lokalizacja, ogromne zainteresowanie amatorów enduro, ale także udział najlepszych z najlepszych. Już wiadomo, że podczas zbliżającej się II edycji zawodów pojadą m.in. Jonny Walker, Graham Jarvis i Alfredo Gomez. W końcu numer „111” w nazwie imprezy to najlepsza rekomendacja, by pojawić się w pierwszy weekend września w Polsce. Niestety, legendarny Tadeusz „Taddy” Błażusiak tym razem nie będzie mógł wziąć udziału w wyścigach. Błażusiak jest w trakcie leczenia groźnej choroby wirusowej, dlatego powinien unikać wzmożonego wysiłku fizycznego.
„Chociaż o obecności wirusa wiedziałem już od dłuższego czasu, to cały czas liczyłem, że dostanę „zielone światło” od lekarza na jazdę w Red Bull 111 Megawatt. Dostałem jednak kategoryczny zakaz startu do końca września. Bardzo dużo już poświęciłem leczeniu, dlatego muszę je doprowadzić do końca. Bardzo żałuję, że nie będę mógł pojechać w zawodach. Wiem, że na uczestników czeka wspaniała trasa. Nie odpuszczę jednak samego wydarzenia. Czekam na spotkanie z przyjaciółmi, kibicami, a wszyscy zawodnicy mogą na pewno liczyć na mój doping w Kleszczowie!” – komentuje Błażusiak.
Wsparcie kibiców może się przydać, bowiem trasa zaprojektowana przez Bartosza Obłuckiego, choć w założeniu ma być możliwa do przejechania dla wszystkich zawodników, to ma też kilka mocnych punktów, które porządnie przetestują zawodników. Chętni do zawalczenia o jak najwyższe miejsca powinni zadbać o swoją kondycję i wytrzymałość.
Warto dodać, że wśród uczestników jest 11 kobiet. Jak mówi startująca już w 2014 r., Agnieszka Smolińska:
„Kobiecy moto-sport w Polsce rośnie w siłę! Pokażemy, że hard enduro to nie tylko sport dla mężczyzn. To świetna okazja, by udowodnić że potrafimy walczyć, jesteśmy zdeterminowane i gotowe do podejmowania najcięższych wyzwań. Jednocześnie zamierzam się bardzo dobrze bawić i tym razem nie będę zrzucać motocykla ze skarpy” – mówi z uśmiechem, pochodząca z Włodawy, Smolińska.
Zawody Red Bull 111 Megawatt odbędą się w dniach od 5 do 6 września. Do Kleszczowa zjadą się zawodnicy z 12 krajów m.in. Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii i Holandii.
Regulamin znajduje się na stronie www.redbull.pl/111megawatt
Partnerem strategicznym imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna.
ocena wydarzenia
średnia ocen: 0   ilość ocen: 0
Zaloguj się,
aby wystawić ocenę.

zawody
Dyscypliny rajdy terenowe
wrzesień 05
08:00

komentarze Zaloguj się, aby wystawić komentarz.