Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Jak nauczyć się pływać na windsurfingu

Jak nauczyć się pływać na windsurfingu

Czy łatwo nauczyć się windsurfingu? To zależy…głównie od podejścia osoby uczącej się. Ważne jest pozytywne nastawienie oraz…cierpliwość. Ale od początku.

Nauka windsurfingu samemu nie wchodzi w grę. Jeśli chcesz uczyć się bezpiecznie i w miarę szybko zobaczyć pierwsze efekty musisz zapisać się na kurs windsurfingowy. Dlaczego? Po pierwsze uczysz się tam pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Po drugie - nie musisz martwić się o sprzęt – zarówno o jego dobór jak i zakup. Instruktor zadba o wszystko – dobierze odpowiedni rodzaj deski, żagla, rozmiar, oraz odzież. Nie musisz już na początku wydawać większej gotówki na zakup sprzętu dla początkujących, który potem i tak trzeba zamienić na sprzęt dla bardziej zaawansowanych.

Druga niezwykle istotna kwestia – bezpieczeństwo. Jesteś pod stałym nadzorem instruktora. W razie jakichkolwiek kłopotów jesteś ściągany do brzegu. Szkoła windsurfingowa posiada ubezpieczenie od różnego rodzaju wypadków. Kursanci są więc ubezpieczeni.

Nauka z instruktorem idzie o wiele szybciej. Może on na bieżąco korygować wszelkie błędy, a Ty od razu wiesz co robisz źle i możesz to poprawić.

To prawda, że w windsurfingu początki są najtrudniejsze. Najwięcej problemu początkującym sprawia opanowanie utrzymania się na desce. Gdy to się uda potem jest dużo łatwiej.

Warto wiedzieć, że kurs windsurfingu zaczyna się od teorii. Jest ona niezbędna do tego, żeby poznać teoretyczne podstawy, kwestie związane z bezpieczeństwem na wodzie, rodzaje desek itp.

Dlaczego nie warto uczyć się windsurfingu na własną rękę? Bo zajmie to o wiele dłużej, będzie o wiele trudniejsze i może być niebezpieczne.

Jeśli interesuje Cię windsurfing Hel będzie najlepszym miejscem na stawianie pierwszych kroków w tej dyscyplinie. Panują tam idealne wręcz warunki wietrzne, do tego piaszczyste dno i płytka woda. Dlatego jeśli planujesz zapisać się na kurs windsurfingu wybierz szkołę, która organizuje lekcje na Helu.