Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Jak wybrać idealną piłkę do futsalu?

Jak wybrać idealną piłkę do futsalu?

Futsal, czyli inaczej piłka halowa, być może nie wzbudza takich emocji, jak tradycyjna gra w nogę, lecz z pewnością przyciąga na trybuny imponującą liczbę widzów. Sport ten zdobywa coraz większą popularność, dostarczając kibicom szerokiej gamy wrażeń. Z uwagi na warunki odmienne od tych, które panują na murawie, także i piłka do futsalu ma nieco inne właściwości. Jak wybrać tę najlepszą do gry?

Futsal wśród oficjalnych dyscyplin sportowych

Źródłem nazwy futsal są języki iberyjskie – fraza, którą operuje się dziś w Polsce, pochodzi prawdopodobnie z języka hiszpańskiego, gdzie piłka halowa to fútbol sala. FIFA oficjalnie włączyła tę dyscyplinę do sportowych kompetencji w 1988 roku, a już rok później w Holandii miały miejsce pierwsze Mistrzostwa Świata.

Czym różni się futsal od tradycyjnej piłki nożnej? Piłka halowa – jak wskazuje na to sama nazwa – odbywa się na hali, czyli w zamkniętym i zadaszonym pomieszczeniu o twardej i stabilnej nawierzchni. Takie warunki wymagają zastosowania innej piłki. Najczęściej użytkowane piłki do futsalu są mniejsze od ich klasycznych odpowiedników – są też słabiej napompowane i mniej sprężyste, dzięki czemu nie odbijają się tak mocno od parkietu na hali. Konstrukcja piłki do futsalu zakłada zastosowanie mniejszej ilości pianki. Dzięki temu zawodnicy mają nad nią lepszą kontrolę, co wpływa na dynamikę gry.

Piłki do futsalu w numer1.store

Piłka jest najważniejszym elementem gry, dlatego powinna być doskonałej jakości. Taki asortyment znajduje się w sklepie internetowym numer1.store, który jest sprawdzonym dostawcą markowych produktów. W ofercie znajdują się piłki halowe takich marek jak Adidas czy Nike, których unikalna, zgrzewana termicznie konstrukcja gwarantuje krótszy lot i efektywną grę.

Numer1.store to sklep, któremu zaufało już wielu użytkowników. Wśród oferowanych produktów znajdują się nie tylko piłki do futsalu, ale i odzież, obuwie piłkarskie oraz akcesoria niezbędne podczas każdego meczu.

Jak dobrać piłkę?

Standardowe piłki dedykowane do gry na murawie mają rozmiar 5, lecz ich halowy odpowiednik musi być o rozmiar mniejszy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że poziom okrągłości piłki do futsalu ma duże znaczenie. Na jej kształt wpływa ilość paneli – im mniej, tym lepiej. Najlepsze piłki to takie, których panele są szyte lub klejone – tutaj uważa się, że ręcznie szyte konstrukcje oznaczają dokładniejsze wykończenie szwów, co przekłada się na trwałość piłki.

Ważne, aby piłka wyróżniała się niskim odbiciem. To z kolei gwarantuje butylowy pęcherz lub gumowa dętka, która długo utrzyma odpowiednią ilość powietrza we wnętrzu piłki oraz zachowa jej prawidłowy kształt.

Certyfikat FIFA Quality Pro

Wśród szerokiego asortymentu piłek do futsalu wyróżnia się te oznaczone logo FIFA. Znak ten informuje użytkownika, że piłka przeszła szereg testów i spełnia wysokie wymagania Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Takie piłki do futsalu można znaleźć w ofercie sklepu internetowego numer1.store.