Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Sauny zewnętrzne - relaks we własnym ogrodzie

Sauny zewnętrzne - relaks we własnym ogrodzie

Sauna zewnętrzna to gwarancja odpoczynku o każdej porze roku. To relaks i korzyści dla zdrowia i urody. Liczne zalety seansów sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na budowę sauny we własnym ogrodzie. Jakie modele saun zewnętrznych dostępne są na rynku? Jakie jeszcze zalety związane są z pobytami w pokoju parowym?

Seanse w saunie - zalety

Sauna we własnym ogrodzie to nie tylko relaks i sposób, by na kilka chwil zapomnieć o szarej rzeczywistości. To także sposób, by oczyścić organizm z toksyn, wzmocnić odporność, złagodzić dolegliwości bólowe stawów i mięśni. Kolejne zalety sauny to pozytywny wpływ na metabolizm i poprawa wydolności organizmu.

Ponadto, mając wygodny pokój parowy we własnym ogrodzie, możemy zaoszczędzić czas, jaki musielibyśmy przeznaczyć na dotarcie do SPA. Znikają także koszty za opłatę za korzystanie z sauny.

Sauny zewnętrzne od Zone Spa

Sauny zewnętrzne nie muszą kosztować fortuny, nie wymagają bardzo dużej powierzchni. Saunę można zakupić już za około 15 000 zł i zamontować nawet w niedużym ogrodzie. Poniżej podstawowe informacje na temat saun ogrodowych zewnętrznych od Zona Spa, firmy, która na rynku działa od lat i ma na koncie budowę wielu saun.

Sauna iglo do samodzielnego montażu

Jeśli lubisz majsterkować, model DIY z pewnością Ci się spodoba. Konstrukcja jest intuicyjna w montażu, instrukcja zawiera dokładne wskazówki. W zależności od możliwości i preferencji możesz zdecydować się na saunę o wymiarach 2m, 3m, 4m, 5m lub 6m. Sauna ma kształt iglo, w środku znajdują się wygodne ławki.

Sauna ogrodowa kwadro-owal

Sauna o długości równej 2,5m i szerokości wynoszącej 4m. W saunie znajdują się przedpokój, w którym można wygodnie przygotować się do seansu oraz pokój parowy. W pokoju parowym zamontowane są wygodne ławki oraz otwierane okno. Wewnątrz sauny znajduje się oświetlenie LED.

Sauna ogrodowa beczka mini

Sauna beczka o długości 1,7 m sprawdzi się nawet w małym ogródku. Mimo niewielkich wymiarów, sauna jest wygodna i zapewnia komfortowe seanse. Jest to model wykonany z suszonej deski świerkowej o grubości 43 mm. W zestawie znajduje się piec elektryczny.

Sauna ogrodowa kwadro 6m

Sauna o długości 6 metrów to model dla osób, które dysponują nieco większą przestrzenią. Wygodny pokój parowy, wyposażony jest w dwupoziomowe ławki ze schowkiem. W saunie znajduje się także prysznic, co jest dużym udogodnieniem.
Zestaw zawiera piec Harvia M3SL opalany drewnem, ładowany od zewnątrz.

Sauna ogrodowa kwadro 3,5 m

Sauna o kompaktowych rozmiarach, wyposażona w piec elektryczny. W pokoju parowym znajdują się dwupoziomowe ławki ze schowkiem oraz dwie lampy żaroodporne.

To zaledwie kilka modeli saun, które znajdują się w ofercie Zone Spa. Firma proponuje sauny o różnych wymiarach i kształtach. Warto podkreślić, że sauny to dopiero część oferty Zone SPA. Firma oferuje także balie ogrodowe. Sauna, balia, a najlepiej zestaw zawierający oba, wspomniane elementy pozwoli na stworzenie wyjątkowego SPA we własnym ogrodzie.