Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Artykuły  / Odzież sportowa – opaski termoaktywne

Odzież sportowa – opaski termoaktywne

Odpowiedniej jakości odzież dla sportowców to niezwykle solidnie wykonane dodatki, które znacząco poprawiają komfort w czasie treningów, ale również chętnie są to ubrania użytkowane na co dzień przez osoby, które chcą po prostu żyć w sposób aktywny. Odzież sportowa wykonana z tkanin termoaktywncyh lub też chociażby  wełny merynosów jest bardzo ceniona i chętnie wybierana również przez osoby, które cenią sobie swoją wygodę i komfortową aktywność, również pozasportową.

Ochrona głowy inna niż czapka

         W czasie bardzo wielu treningów niezwykle istotne jest odpowiednie chronienie naszej głowy. Zadbać musimy nie tylko o ochronę mechaniczną, ale również o zabezpieczenie swojego ciała przed wychłodzeniem lub przewianiem. Dlatego właśnie czapki oraz rozmaite opaski czy też buffy są chętnie wykorzystywane przede wszystkim w tych dyscyplinach sportowych, w których poruszamy się z dużą prędkością. Opaski sportowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych czapek i mogą być wykorzystywane przede wszystkim w te dni, w której jest już nieco cieplej, ale nadal musimy chronić swoją głowę chociażby przed silnymi podmuchami wiatru

Dlaczego opaski termoaktywne?

Przede wszystkim opaska na głowę do biegania termoaktywna jest niezwykle lekka, dzięki czemu zabierzemy ją na każdy trening. Z powodzeniem ochraniać będzie newralgiczną część naszej głowy, zapewniając nam odpowiednią osłonę przed podmuchami wiatru lub też zimnem. Opaski poza sportami takimi jak bieganie, rower czy też inne sporty outdoorowe, doskonale sprawdzą się również w trakcie długich wyjść w góry.

Outlast – doskonała tkanina termoaktywna

         Tkanina outlast na rynku jest znana od dość dawna, choć ewoluowała i zmieniała się dynamicznie. To ciekawe rozwiązanie, które swoje źródło pochodzenia ma w agencji NASA. To tam została opracowana jako materiał do produkcji kombinezonów astronautów. To materiał na swój sposób inteligentny, który gromadzi ciepło, a w momencie, gdy robi się nieco zimniej, uwalnia tę energię cieplną. Dzięki temu termoregulacja z opaskami z tego materiału przebiega bardzo korzystnie dla nas.