Automobilklub Leszczyński powstał 26 listopada 1976 roku na zebraniu założycielskim, na bazie dotychczasowej Delegatury Automobilklubu Wielkopolskiego w Poznaniu.
Działalność prowadzona... czytaj więcej
Automobilklub Leszczyński powstał 26 listopada 1976 roku na zebraniu założycielskim, na bazie dotychczasowej Delegatury Automobilklubu Wielkopolskiego w Poznaniu.
Działalność prowadzona była od samego początku w komisjach : samochodowej, turystycznej, BRD oraz kartingowej.
W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych największe sukcesy osiągaliśmy w rajdach samochodowych zdobywając mistrzostwa okręgu indywidualnie i drużynowo w RSPMO oraz w PSMO natomiast w Rajdowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski w 1987 roku załoga Przemysław i Jacek Zachwieja zdobyli Mistrzostwo Polski a drużyna II Wicemistrzostwo Polski.
W startach zagranicznych na imprezach nawigacyjnych w Czechosłowacji w miejscowości Kopidlno zwyciężali w roku 1982 Czesław i Helena Sierpowscy, w roku 1986 Bogdan i Marian Dmitrów, w latach 1989 i 1990 Henryk Niewczas i Czesław Sierpowski.
Lata dziewięćdziesiąte to dynamiczny rozwój sportu kartingowego spowodowany oddaniem do użytku w 1992 roku toru kartingowego w Gostyniu. Zespół Automobilklubu Leszczyńskiego w kategorii młodzieżowej zdobył w latach 1994 do 1998 pięć razy pod rząd Mistrzostwo Polski a indywidualnie Mistrzami Polski byli w 1994 roku Sebastian Kempa, w 1996 roku Tomasz Sierpowski, w 1997 roku Jędrzej Lisewski. W kategorii Popularnej sekcja kartingowa Automobilklubu Leszczyńskiego Grabkart Grabonóg w roku 1997 wywalczyła tytuł drużynowego Mistrza Polski a indywidualnie Mistrzostwo Polski zdobył Bartosz Banaś. W roku 2000 Mistrzem Polski został Wojciech Gryczka. W całej dekadzie zdobywaliśmy również w powyższych kategoriach Puchary GKSK zespołowo i indywidualnie.
Sztandarowymi imprezami rajdowymi organizowanymi przez Automobilklub Leszczyński są : Rajd "Yeti" rozgrywany w roku 2002 po raz 25 - od trzech lat jest zarazem Rundą Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów, Rajd "Szukamy Przyjaciół Dzieci" rozgrywany w roku 2002 po raz 27 w ramach obchodów Dnia Dziecka, oraz Rajd Pań rozgrywany w roku 2002 po raz 19.
Od 1993 roku, kiedy tor kartingowy w Gostyniu uzyskał homologację krajową przeprowadzamy co roku dwie lub trzy imprezy ogólnopolskie rangi Kartingowych Mistrzostw Polski oraz imprezy pucharowe, strefowe i towarzyskie.
Głównymi źródłami dochodu na działalność statutową są : Auto giełda prowadzona pod Wiaduktem Grota Roweckiego, szkolenie kierowców, organizowanie imprez rajdowych na zlecenie oraz prowadzenie szkoły doskonalenia techniki jazdy i poślizgu kontrolowanego.
pokaż tylko nagłówek opisu.