Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Dyscypliny sportowe  / ASG

ASGInformacje o dyscyplinie


ASG, znana również jako Airsoft, to drużynowa dyscyplina sportowa, której zasadniczym celem jest trafienie zawodnika drużyny przeciwnej zazwyczaj plastikową kulką przy użyciu pneumatycznej repliki broni palnej o takiej samej nazwie (ASG - Air Soft Gun). W przeciwieństwie do paintballu, kulki airsoftowe nie zawierają farby - obowiązuje kodeks honorowy wymagający przyznania się do trafienia.

Rozgrywki odbywają się zazwyczaj w wyludnionych miejscach typu lasy, opuszczone fabryki, poligony wojskowe i może w nich uczestniczyć od kilku do kilkuset osób. Konkretne ustalenia dotyczące zasad trafienia, czasu powrotu do gry, warunków zwycięstwa, itp. zależą od typu rozgrywek. Scenariusze gry z reguły naśladują fikcyjne, bądź historyczne działania wojenne, policyjne lub potyczki oddziałów paramilitarnych.

Mimo wielu narzucających się podobieństw, ASG ma odmienny charakter od paintballu. Gry mają zresztą odmienne rodowody – ten drugi, pochodzący z USA, ma charakter bardziej rozrywkowy i rekreacyjny. Wywodzący się z wysoce zmilitaryzowanych i permanentnie zagrożonych przez sąsiadujące potęgi wojskowe krajów azjatyckich airsoft kładzie największy nacisk na maksymalne podobieństwo replik do prawdziwej broni palnej. Można powiedzieć, że ASG jest przez to trochę „poważniejszy”. » czytaj więcej

ASG ośrodki sportowe (2) » zobacz wszystkie

osoby (3) » zobacz wszystkich

ASG kluby sportowe (2) » zobacz wszystkie