Dodaj obiekt sportowydodaj klub sportowydodaj wydarzenie sportowe

Logowanie Rejestracja »» Przypomnij hasło
Jesteś tutaj: » Strona główna  / Dyscypliny sportowe  / joga

jogaInformacje o dyscyplinie


Joga uważana jest za system duchowy, filozoficzny, będący spuścizną starożytnych Indii. Jest to specyficzny sposób życia, będący niejako nauką o samym sobie, ścieżką prowadzącą do doskonałości. Praktykujący jogę wierzą, iż ma ona właściwości lecznicze. Głęboka medytacja, będąca nieodłączną składową jogi wpływa na inne, lepsze postrzeganie świata, osiąganie wyższych form poznania, niedostępnych dla ludzi niewtajemniczonych.

Wiele ludzi postrzega jogę wyłącznie w kategorii ćwiczeń ruchowych. Jest to o tyle błędne, iż w skład praktycznych zajęć z jogi wchodzą również ćwiczenia oddechowe oraz nauka samokoncentracji. Wszelkie ćwiczenia powinno się wykonywać w stanie głębokiej relaksacji, lecz również skupienia. Połączenie wszystkich cech wpływa na uzyskanie harmonii psychicznej i spokoju ducha. Joga oczyszcza w człowieku to, co w nim złe, wszelkie negatywne cechy i myśli, przynosząc w zamian ukojenie.

Jogę traktuje się również jako system leczniczy ciała, umysłu i ducha. Wynika to niejako z definicji słowa yoga, które w sanskrycie znaczy „łączyć, integrować, scalać”. A więc poprzez praktykowanie jogi człowiek stara się dojść do złączenia własnego umysłu, potrzeb duchowych oraz cielesnych w jedną, nierozerwalną całość. » czytaj więcej

joga ośrodki sportowe (112) » zobacz wszystkie

osoby (29) » zobacz wszystkich

joga kluby sportowe (66) » zobacz wszystkie